Profesjonalna obsługa
eventów, akcji promocyjnych
i marketingowych

Skuteczność akcji promocyjnych.

Nawet najlepszy produkt przegrywa konkurencję z produktem promowanym. Dobry, przemyślany i konsekwentnie realizowany marketing buduje też wizerunek firmy i znacznie wpływa na opinie klientów na jej temat. Chętniej odwiedzane są sklepy, w których konsumenci spotykają się z akcjami promocyjnymi indywidualnych artykułów, mogą wziąć udział w nagradzanych konkursach lub wypróbować produkt np. w ramach zorganizowanej degustacji. Celem tego rodzaju akcji jest przekonanie klienta do odwiedzania danego sklepu, wypromowanie produktu lub marki, czego wspólnym efektem ma być zwiększenie obrotów sprzedaży.

Różnego rodzaju eventy czy też akcje marketingowe są standardem w dużych koncernach produkcyjnych, ale też szansą na wypromowanie małego, lokalnego biznesu. Mogą być przygotowane pod wprowadzany na rynek, indywidualny produkt, konkretną markę lub firmę. Jednak, aby móc liczyć na skutek tego rodzaju akcji, muszą one być dobrze przygotowane i przeprowadzone tak, aby przekonywały jak największą liczbę konsumentów. Oferując różne formy wsparcia sprzedaży, w Carden zajmujemy się m.in. profesjonalną obsługą eventów oraz organizacją akcji promocyjnych i marketingowych. Współpraca z nami gwarantuje duże powodzenie tych działań.

Firmom, które chcą pewnie zainwestować w rozwój marketingu i promocję swoich produktów lub usług, zapewniamy:Skuteczne promowanie produktu i marki

Powodzenie akcji promocyjnych w dużej mierze zależy od umiejętności sprzedaży produktu, czyli jego odpowiedniej prezentacji. Istotne znaczenie ma w tym temacie wybór osób, które mają zaletę łatwego nawiązywania kontaktów, a przy tym wzbudzają wiarygodność. Jako firma, która specjalizuje się w outsourcingu i leasingu pracowniczym, mamy duże doświadczenie w wyborze odpowiednich kandydatów na różne stanowiska pracy związanej ze sprzedażą produktów. Do zadań promocyjnych wybieramy wyłącznie osoby wykazujące wymienione powyżej cechy.

Inna kwestia, to wybór dopasowanej do produktu lub działalności formy promocji. Dla przykładu sprzedaż artykułów spożywczych najlepiej wesprzeć marketingowo organizacją degustacji, a sprzedaż kosmetyków – promocją w formie samplingu, czyli dostarczenia klientowi próbek produktów. Z kolei marketing budowany wokół marki lub firmy można realizować poprzez organizację eventów np. z okazji jubileuszy lub osiągniętego sukcesu. Nie należy rezygnować też z popularnej formy promocji, jaką jest kolportaż ulotek. Nadal wielu konsumentów decyduje się na odwiedzenie sklepu z uwagi na zaprezentowaną w dostarczonej ulotce ofertę. Metodą „door to door” można też poinformować klientów o planowanych akcjach marketingowych niezwiązanych bezpośrednio z cenową ofertą artykułów. Może to być także zaproszenie do udziału w konkursie, ogólnej imprezie firmowej, itp.

Wsparcie promocji poprzez inne działania podnoszące sprzedaż produktów

Nasze wsparcie promocji nie kończy się na organizacji lub obsłudze jednorazowych akcji czy też rozprowadzeniu ulotek. Jest to również oferowany szereg działań około marketingowych, których celem jest analiza i podnoszenie sprzedaży produktów. Do realizacji tych zadań służą m.in. badania potrzeb klientów i ich satysfakcji w związku z używaniem konkretnego artykułu lub korzystaniem z usług danego sklepu. Wyniki tych badań to istotna wskazówka do ulepszenia indywidualnego produktu lub oferty. Klienci chętniej też odwiedzają miejsca, w których zapewniona jest duża dostępność towarów oraz stała wysoka jakość i estetyka ekspozycji. Możemy podnieść ich standard poprzez audyty jakościowe, które wykazują błędy np. w zamówieniach towarów lub obsłudze klienta, a także poprzez merchandising, dzięki któremu produkt jest świetnie wyeksponowany na półkach.

Dla otrzymania najlepszego rezultatu marketingu i promocji warto wdrożyć w swojej firmie wielokierunkowe działania, które kompleksowo wpłyną na popularność produktu lub usług. Wybierając przy tym naszą firmę do ich realizacji, otrzymują Państwo profesjonalne wsparcie w tym zakresie.