Merchandising
– zadbamy o ekspozycję
i zainteresowanie produktem

Ekspozycja towarów a wpływ na zachowanie klienta

Umiejętne zaprezentowanie produktu na półce sklepowej zwraca na niego uwagę klienta. Merchandising jest więc skutecznym sposobem wsparcia sprzedaży poprzez zachowanie wysokiego poziomu estetyki, czyli uporządkowania produktów. Pamiętajmy, że zanim konsument sięgnie po produkt, musi on wzbudzić zainteresowanie wizualnie. Do zakupu zachęca więc niezależne od nas opakowanie, lecz także sposób ekspozycji towaru.

Merchandising jako samoistna działalność zyskuje coraz większe uznanie w branży marketingu w Polsce. Wbrew pozorom nie polega ono wyłącznie na uzupełnianiu czy też fejsowaniu produktów na półkach sklepowych. To również doskonałe pole do zastosowania wiedzy wynikającej z badań zachowań konsumentów. Zachowania te są z reguły powtarzalne, dlatego merchandiser ma możliwość wykorzystania topografii i aranżacji wnętrza sklepu do lepszej zauważalności produktu. Przekłada się to oczywiście na wysokość jego sprzedaży.

Nasze doświadczenie w merchandising oraz wiedza na temat właściwej ekspozycji towarów dają nam możliwość świadczenia kompleksowych usług w tym zakresie. Wiemy, jak wpłynąć na bodźce, które powodują u konsumentów zwyczaj odwiedzania jednego sklepu. Potrafimy optymalnie wykorzystać potencjał merchandisingu, dzięki czemu obsługiwane przez nas grupy produktów są chętniej kupowane przez klientów.

Merchandising stacjonarny i łączone serwisy obsługi

Merchandising jest usługą realizowaną przez nas głównie dla firm z branży FMCG, oferujących produkty szybko-zbywalne. Przy tym duża rotacja wymaga jednocześnie stałych badań obecności pełnego asortymentu na półkach. Ze stacjonarnej obsługi merchandisingowej korzystają najczęściej dostawcy wstawiający swoje produkty do sieciowych, wielkopowierzchniowych marketów, gdzie nie można liczyć na systematyczne "dotowarowywanie" sklepu przez jego wewnętrzny personel. Dlatego oferowaną, a szczególnie wartą rozważenia opcją są łączone serwisy obsługi półek sklepowych, które stawiają przed merchandiserem wyższe wymagania wobec dokładnej znajomości lokalizacji produktów, czasu dostaw czy też stałych pór większego oblężenia sklepu. Profesjonalnie przygotowana do tego zadania osoba potrafi wykorzystać te informacje do celów lepszej, gdyż bardziej efektywnej organizacji pracy.

Merchandising w formie mobilnej

Merchandising mobilny jest formą współpracy proponowaną głównie klientom detalicznym. Świetnie sprawdza się w sytuacjach, gdy liczy się bieżąca, czasami również natychmiastowa reakcja na potrzeby rynku. Efektywność sprzedaży produktów klienta w obsługiwanych obiektach handlowych zależy wówczas od indywidualnego dostosowania harmonogramu wizyt merchandisera. Przy doskonale wyszkolonym i zorganizowanym zespole pracowników jesteśmy w stanie tę efektywność zapewnić. Pomaga nam w tym zadaniu szereg profesjonalnych narzędzi, dzięki którym możemy lepiej planować pracę zespołu i z dnia na dzień wprowadzać zmiany w grafiku wizyt.

Merchandising dedykowany

Badania konsumenckie pokazują, jak ważna jest kwestia estetyki utrzymanej na półkach sklepowych w odniesieniu do wyborów dokonywanych przez klientów. Ponad 70 proc. z nich podejmuje decyzje o zakupie konkretnego produktu na podstawie wizualnej oceny. Dlatego, aby kompleksowo wesprzeć sprzedaż produktów danej marki lub jednego dystrybutora, przygotowaliśmy w ofercie opcję przedstawiciela dedykowanego. Jest to osoba opiekująca się asortymentem wyłącznie jednego klienta, dbająca o ciągłą najwyższą jakość ekspozycji. Oprócz face`owannia produktów i uzupełniania braków w asortymencie jej zadania to także montaż i inwentaryzacja materiałów POSM, sprawdzanie obecności centralnych promocji lub też produktów must have.

Merchandising plus

Dbanie o stałą wysoką jakość ekspozycji to podstawa sukcesu w handlu. Produkt musi być widoczny, uzupełniany na bieżąco i świeży czy też zdatny do spożycia. Te warunki to jednocześnie wytyczne standardowych zadań merchandisera. My zaś oferujemy znacznie więcej, gdyż zapewniamy kompleksowe, dlatego też bardziej skuteczne wsparcie sprzedaży. Nasi merchandiserzy są jednocześnie świetnie przygotowani do innych czynności, których wspólnym celem jest zwiększenie zysków ze sprzedaży asortymentu klienta. Są równie kompetentni w sprawach związanych z zachowaniem warunków zewnętrznych promocji, audytem produktów czy też opieką nad materiałami POSM. Merchandising plus jest więc usługą, która, w szerszym znaczeniu obejmuje działania zmierzające do stałej obecności produktu na półkach, jego widoczności w obsługiwanych punktach sprzedaży i lepszej atrakcyjności dla konsumentów.